Neden Açık Hava ?

Çağımızın hızlı ve meşgul temposu içinde sürekli hareket halindeki kitlelere ulaşmada kullanılacak en etkili mecra Açıkhava olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların evde giderek daha az zaman geçirmeye başlamaları sonucu gazete, radyo,dergi ve televizyon gibi geleneksel mecralara olan ilgi de azalmış gözüküyor. 

Açıkhava,reklamı tüketicinin ayağına kadar getirebilmesi sayesinde geleceğin ana mecrası olmaya şimdiden aday. Durum böyle olunca reklam verenlerin Açıkhava çalışmalarından elde edecekleri avantajlar belirli başlıklar altında toplanabilir.

Markanı Tanıt

Açıkhava’nın markanızı tanıtmadaki gücü reklamların sokaklardan satış noktasına kadar taşınabilmesinden kaynaklanıyor. Araştırmalara göre açıkhavada pazarlanan markaların diğer mecralarda verilen reklamlara oranla yüzde 40 daha fazla akılda kalıcı olduğu saptanmış. Diğer bir deyişle Açıkhava reklamlarının markalaştırma gücü ve tüketicinin aklında yer etmesi açısından diğer mecralara oranla yüzde 40 daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Maliyetinin daha ucuz olması ise bir başka tercih sebebi olabilir.

Etki Oluştur

Reklamınızın sizin seçtiğiniz yerde ve istediğiniz boyutta hedef kitlenize ulaşmasını sağlayan tek mecra açıkhavadır. Büyüklüğüyle göz doldurmasını isterseniz bina cephelerine, trafiğin yoğun olduğu yerlerde sıkça görülmek için yol kenarları ya da otobüs duraklarına yerleştirilecek reklamınızın etkisi uzun süreler akılda kalacaktır. Başka hiçbir mecra reklamınızı diğerlerinden ayrı bir şekilde ve istediğiniz boyutlarda gösterilmesini garanti edemez.

Hedef kitlene seslen

Açıkhava reklamları günde 24 saat haftada 7 gün gösterimde kaldıkları için diğer mecraların ulaşamadığı kitlelere ulaşmakta oldukça etkilidir. Yoğun çalışma temposu yüzünden gazete dergi ya da televizyon izlemeye fırsat bulamayan tüketicilere ulaşmanın en etkili yolu açıkhavadan geçer.  İster yol kenarında, ister otobüs, tren duraklarında, ister hava alanlarında olsun, Açıkhavareklamlarının çevrede bekleyenler tarafından görülmesi kaçınılmazdır. Reklam verenler hedef kitlelerinin çoğunlukta bulunduğu bölgelerde verecekleri reklamlarla seslerini tercih ettikleri tüketici kitlelerine etkili bir şekilde duyurabilirler.

Kalıcı etki bırak

Açıkhava reklamcılığı kendi başına ana mecranız olabileceği gibi, yayınlanan diğer reklamlarınıza destek amaçlı da kullanılabilir. Yukarıda sayılan tüm avantajlar açıkhavayı birinci mecra olarak seçmenize sebep teşkil etmiyor olsa bile markanızı tanıtmak için harcadığınız onca para ve emeğin tam karşılığını alabilmeniz içinaçıkhavanın gücünden mutlaka faydalanmak gerekiyor. En son teknolojinin sağladığıimkanlarla günümüzde bunu gerçekleştirmek hiçte zor değil. Özellikle masraf yönünden diğer mecralarla karşılaştırıldığında Açıkhava reklamcılığı rakip tanımıyor.

Logo

Kuzguncuk Mh.
Gümüşyolu Çıkmazı Sk.
Sarıevler No: 6 Nakkaştepe
Üsküdar / İSTANBUL
  • +90 (216) 912 1 FRR
  • +90 (216) 504 26 65
  • info@frroutdoor.com